تبلیغات
صدای خدا

صدای خدا
اللهم عجل لولیک الفرج

بسم الله الرحمن الرحیم

حدیث

امام حسن مجتبی (ع) درباره آداب غذا خوردن می فرمایند:

«سزاوارتر است مسلمان به هنگام غذا خوردن 12 چیز را رعایت نماید. که چهارتای آن واجب (اخلاقی) و چهار امر دیگر آن سنت (دارای ثواب) است و چهارتای باقیمانده، از آداب و اخلاق محسوب می گردد.

اما چهار امر لازم: 1.شناسایی غذا 2.خشنود بودن بدانچه روزیت گردیده 3.نام خدا را بر زبان جاری کردن (بسم الله) 4.شکرگزاری در برابر نعمتی که به تو داده شده.

اما چهار موضوعی که مراعات آن ثواب دارد و سنت خواهد بود: 1.وضو گرفتن پیش از شروع به غذا 2.نشستن بر جانب چپ بدن 3.چنانچه با دست غذا می خورد به سه انگشت لقمه را بردارد و در میان دهان بگذارد 4.انگشت خود را بلیسد

و چهار امر باقیمانده که از اخلاق و ادب اسلامی محسوب می شود: 1.لقمه را از جلوی خویش بگیرد 2.لقمه های غذا را کوچک بردارد 3.غذا را خوب بجود 4.بصورت دیگرانی که با او هم غذا هستند کمتر بگاه کند.»
منبع: کتاب الکترونیک 40 حدیث از امام حسن مجتبی (ع) / حدیث 31

 

آثار برخی گناهان از زبان امام سجاد (ع)

بارها در دعای کمیل این جملات را زمزمه کرده ایم:

«اللهم اغفرلی الذنوب التی تهتک العصم، اللهم اغفرلی الذنوب التی تنزل النقم، اللهم اغفرلی الذنوب التی تغیر النعم، اللهم اغفرلی الذنوب التی تحبس الدعا، اللهم اغفرلی الذنوب التی تنزل البلاء»

«خدایا بیامرز گناهانی را که پرده های عصمت را می درد و (آبروی انسان را می برد)، خدایا بیامرز گناهانی را که بدبختی ها را فرو می ریزد، خدایا ببخش گناهانی را که نعمت ها را تغییر می دهد، خدایا ببخش گناهانی را که دعای انسان را (از اجابت) حبس می کند (و باز می دارد) و خدایا ببخش گناهانی را که بلاها را نازل می کند».

بارها و بارها این پرسش هم برای خود ما مطرح بوده و هم مردم و جوانان پرسیده اند که چه گناهانی است که گرفتاری بدبختی را در پی دارد؟ کدام گناه است که نعمت ها انسان را تغییر و باعث سلب نعمت ها می شود؟ چه گناهانی است که مانع استجابت دعاهای انسانهای می شود؟ و چه گناهانی باعث نزول بلاهایی چون سیل و زلزله و خشکسالی و ... می شود؟ سربسته هم جواب داده ایم که برخی گناهان عامل این بیچارگی ها است. ولی جواب قانع کننده دادن نیاز به مطالعه آثار گناهان دارد

برای سلامتی و ظهور آقا امام زمان (عج) صلوات بر محمد و آل محمد  و شهدا را یاد كنید حتی با ذكر یك صلوات.

منبع: کتاب الکترونیک آثار برخی گناهان از زبان امام سجاد(ع)
طبقه بندی: گناه،
برچسب ها: آثار برخی گناهان از زبان امام سجاد (ع)، امام سجاد(ع)، امام زین العابدین(ع)، گناه و امام سجاد(ع)، گناه و امام زین العابدین(ع)، گناه،
[ دوشنبه 23 دی 1392 ] [ 08:18 ق.ظ ] [ حامد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیك الفرج
نیت كردی، توبه كردی، اشك ریختی، غسل كردی، احرام بستی، قربانی كردی... حُجَت تمام و حُجَت تمام، اما... هنوز لب تشنه ای؛ هاجر وار صفا و مروه را نه هفت بار، هزار بار هروله می روی. نه به دنبال آب، تشنه قطره ای آب زلال معرفت و نوری.
خدایا! چند بار باید دل را صفا داد و چند بار باید مروه خشك و تهی دنیا را جستجو كرد؟
خدایا! چشمه زمزم ما كی می جوشد؟
یا صاحب الزمان، ای زلال معرف خداوندی تشنه ایم. سیرآبمان كن.
آقا تو را قسم به شهیدان ظهور كن
یا صاحب الزمان
العجل العجل العجل
اللهم عجل لولیك الفرج
نویسندگان
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
برای حمایت ازما اینجا کلیک کنید :
با تشکر از حمایت شما