تبلیغات
صدای خدا

صدای خدا
اللهم عجل لولیک الفرج

امام حسین(ع):

بر هیچ چشم مؤمنى روا نیست که ببیند خدا نافرمانى مى‏شود و چشم خود را فرو بندد ، مگر آن که آن وضع را تغییر دهد.

منبع: www.3noqte.com

 

سخنرانی امام حسین(ع) در شب عاشورا

آنگاه امام حسین(ع) همه یاران و خاندانش را جمع کرد و پس از حمد و ثنای خدا، چنین فرمود:

«بهترین سپاس ها سزاوار خداوند است، او را بر توانگری و تنگدستی می ستایم. خداوندا! تو را ستایش می کنم برای اینکه ما را به نبوت اکرام فرمودی و به ما شنوایی و بینایی و نیروی ادراک عطا کردی و قرآن را به ما آموختی و دانش دین را به ما ارزانی داشتی؛ پس به توفیق شکرگزاری عطا فرما.

اما بعد، من هیچ اصحاب و یارانی را وفادارتر و بهتر از اصحابم و هیچ خاندانی را شایسته تر و همبسته تر از اهل بیتم نمی شناسم؛ خداوند به همه شما پاداش خیر بدهد. آگاه باشید! می دانم فردا روز نبرد ما با این گروه خواهد بود، من به همه شما اجازه می دهم که با خاطری آسوده و بدون اینکه تعهدی نسبت به من داشته باشید از اینجا بروید. شب، شما را فرا گرفته است؛ از تاریکی شب استفاده کنید و هر یک از شما، دست یکی از اهل بیت مرا بگیرد و به آبادی ها و شهرهای خود ببرد تا آنکه خداوند گشایشی بوجود آورد؛ زیرا این گروه تنها مرا می خواهند و هنگامی که مرا کشتند از طلب شما غافل می شوند. خداوند به شما جزای خیر بدهد».


http://mirek.ir/wp-content/uploads/2013/11/moharam_-8-500x355.jpg

پس از سخنرانی حسین(ع)، برخی از یاران ان حضرت، سخنان پرشوری ایراد کردند و پایداری و وفاداری خویش را تا آخرین نفس اعلام نمودند.

ابوالفضل(ع) و جوانان بنی هاشم گفتند: چرا چنین کنیم؟ برای اینکه بعد از تو باقی بمانیم؟ خداوند نیاورد روزی را که تو را تنها بگذاریم.

امام حسین(ع) به برادران مسلم بن عقیل فرمود: ای فرزندان عقیل! شهادت مسلم برای شما کافی است، به شما اجازه دادم که بروید. آنان گفتند: سبحان الله، مردم به ما چه خواهند گفت؟ می گویند ما رهبر و سرور و بهترین پسرعموهای خود را رها کردیم و با آنان به سوی دشمن تیری نیفکندیم و با نیزه و شمشیر از تو حمایت نکردیم. نه! به خدا قسم هرگز تو را ترم نخواهیم کرد؛ بلکه جان و مال و خاندان خود را فدای تو خواهیم کرد، همراه تو خواهیم جنگید تا هر جا بروی ما نیز با تو باشیم. خداوند زندگی پس از تو را زشت گرداند.

مسلم بن عجوسه به پا خواست و چنین گفت: آیا تو را ترک کنیم در حالی که حق تو را در پیشگاه خداوند ادا نکرده ایم؟ هرگز چنین نخواهیم کرد، تا آنکه نیزه ام را بر سینه دشمنان بکوبم و تا شمشیرم در دستم قرار دارد بر آنان تیغ بزنم ...

به خدا سوگند، اگر بدانم هفتاد مرتبه کشته می شوم و دوباره زنده می گردم و مجدداً به قتل می رسم و در آتش سوزانده می شوم و خاکسترم را بر باد می دهند، باز هم از تو جدا نخواهم شد تا جانم را فدایت سازم.

زهیر بن قین برخاست و چنین گفت: به خدا سوگند، دوست دارم بتوانم هزار مرتبه کشته شوم و دوباره زنده شوم و مجدداً به قتل برسم و خدا با کشته شدن من، از قتل تو و این جوانان اهل بیت جلوگیری فرماید

آن یاران با وفای حسین(ع)، مصادیق بارز اولیای الهی بودند که در راه خدا از هیچ پیشامدی نمی هراسیدند و هیچ اندوهی به دل راه نمی دادند. در شب عاشورا، امام حسین(ع) به یاران خود فرمود تا در پشت خیمه ها خندق بکنند و در آن آتش افروزند تا از هجوم دشمن از ان ناخیه در امان بمانند و تنها از یک سو با دشمن روبرو باشند. آنگاه همه ان عزیران در درون خیمه های خود به اقامه نماز و نیایش به درگاه خدا پرداختند و تا بامداد با پروردگار خود راز و نیاز داشتند.

منبع: کتاب الکترونیک امام حسین(ع) از مدینه تا کربلا
طبقه بندی: محرم،
برچسب ها: عاشورا، حضرت ابوالفضل، مسلم بن عقیل، بنی هاشم، زهیر بن قین، شب عاشورا،
[ جمعه 24 آبان 1392 ] [ 08:25 ق.ظ ] [ حامد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیك الفرج
نیت كردی، توبه كردی، اشك ریختی، غسل كردی، احرام بستی، قربانی كردی... حُجَت تمام و حُجَت تمام، اما... هنوز لب تشنه ای؛ هاجر وار صفا و مروه را نه هفت بار، هزار بار هروله می روی. نه به دنبال آب، تشنه قطره ای آب زلال معرفت و نوری.
خدایا! چند بار باید دل را صفا داد و چند بار باید مروه خشك و تهی دنیا را جستجو كرد؟
خدایا! چشمه زمزم ما كی می جوشد؟
یا صاحب الزمان، ای زلال معرف خداوندی تشنه ایم. سیرآبمان كن.
آقا تو را قسم به شهیدان ظهور كن
یا صاحب الزمان
العجل العجل العجل
اللهم عجل لولیك الفرج
نویسندگان
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
برای حمایت ازما اینجا کلیک کنید :
با تشکر از حمایت شما