تبلیغات
صدای خدا

صدای خدا
اللهم عجل لولیک الفرج

بسم الله الرحمن الرحیم

حدیث

امام حسن مجتبی (ع) به هنگام ورود به مسجد، سر را به طرف آسمان بلند می كرد و می فرمود:

«پروردگارا! میهمان تو، جلوی در خانه ات ایستاده است. ای نیكوكار، بنده تبهكار و بدرفتار به درگاهت شتافته، از زشتیهایی كه مرتكب شده به خاطر زیباییهایی كه در نزد تو است، درگذر و ببخش، ای بخشنده و كریم.»

منبع: كتاب الكترونیك 40 حدیث از امام حسن مجتبی (ع) / حدیث 24

 

بانكداری، ربا و قوانین مالی اسلام / بیع و ربا

ترجمه آیات ربا:

«آنها كه ربا مى خورند در رستاخیز  به پا نمى خیزند مگر مثل آن كس كه جن زده و شیطان زده  كسى كه شیطان به او دست زده و او را مخبط نموده شده باشد و در موقع رفتن تلوتلو بخورد. این بدان جهت است كه آنها گفتند: «خرید و فروش هم مانند ربا است». در حالى كه خدا خرید و فروش را حلال و ربا را حرام كرده است. آن كس كه از جانب خداوندگارش اندرزى به او برسد و از آن پند بگیرد و دست از كار ناپسند بردارد، گذشته ها از آن اوست  آنچه گذشته، حلالش باد و كارش بدست خدا و به سوى خداست. اما آن كس كه دوباره برگردد و باز هم به همان راه باطل خود رود، آن ها  دوزخیانى همدمان آتش هستند كه در آتش جاودانه اند. خدا ربا را نیست و نابود و بى ثمر مى كند و به جایش صدقات را مى افزاید و بارور مى سازد و خدا انسان هاى كافرپیشه، تجاوزكارِ و گنهكار را دوست ندارد. كسانى كه ایمان آورده و كارهاى شایسته و پسندیده كردند و نماز به پا داشتند و زكات دادند، پاداششان نزد خداوندگارشان است و نه بیمى بر آنهاست و نه دچار اندوه مى شوند. اى مردم با ایمان از خدا پروا داشته باشید و بقیه ربا را كه هنوز نگرفته اید، رها كنید و نگیرید، اگر ایمان دارید. اگر (چنین) نكردید و باز هم ربا را مطالبه كردید، اعلام جنگ كنید با خدا و پیامبرش، اما اگر توبه كردید، اصل وامی را كه داده اید «رأس المال» اصل مالتان را می توانید بگیرید. نه باید ستم كنید و نه بر شما ستمى مى رود. اگر درباره اصل مال هم كسى تنگدست و در فشار است، مهلتى بدهید تا گشایشى در كارش پدید آید، اگر از اصل مال هم در این حالت كه بدهكار، دچار تنگدستى است، بگذرید و آن را در راه خدا به او ببخشید، براى شما بهتر است، اگر مى دانستید. پروا داشته باشید از روزى كه در آن روز به سوى خدا بازگردانده مى شوید و به هر انسانى تمام و كمال، آنچه خود براى خود به دست آورده داده مى شود و بر انسان ها ستمى نمى رود.»

برای خشنودی دل و سلامتی و ظهور آقا امام زمان ارواحنا فداء (عج) صلوات بر محمد و آل محمد و شهدا را یاد كنید حتی با ذكر یك صلوات

منبع: كتاب الكترونیكی بانكداری، ربا و قوانین اسلام / نوشته آیت الله شهید دكتر بهشتی
طبقه بندی: اقتصاد در اسلام،
برچسب ها: هنگام ورود به مسجد، مسجد، امام حسن (ع) و مسجد، دعای امام حسن مجتبی (ع) هنگام ورود به مسجد، بیع و ربا، ربا، اسلام و ربا، اقتصاد و ربا، اقتصاد و بیع، اسلام و بیع، ربا و جنگ با خدا و رسول، ربا و جنگ با خدا، ربا جنگ با خدا،
[ یکشنبه 29 اردیبهشت 1392 ] [ 01:50 ق.ظ ] [ حامد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیك الفرج
نیت كردی، توبه كردی، اشك ریختی، غسل كردی، احرام بستی، قربانی كردی... حُجَت تمام و حُجَت تمام، اما... هنوز لب تشنه ای؛ هاجر وار صفا و مروه را نه هفت بار، هزار بار هروله می روی. نه به دنبال آب، تشنه قطره ای آب زلال معرفت و نوری.
خدایا! چند بار باید دل را صفا داد و چند بار باید مروه خشك و تهی دنیا را جستجو كرد؟
خدایا! چشمه زمزم ما كی می جوشد؟
یا صاحب الزمان، ای زلال معرف خداوندی تشنه ایم. سیرآبمان كن.
آقا تو را قسم به شهیدان ظهور كن
یا صاحب الزمان
العجل العجل العجل
اللهم عجل لولیك الفرج
نویسندگان
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
برای حمایت ازما اینجا کلیک کنید :
با تشکر از حمایت شما